DOĞAL, ORGANİK VE SAĞLIKLI YAŞAM DÜNYASININ EN SEÇKİN FİRMALARI EXPONATURA’DA BULUŞTU..

ekip

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura 2019, 17.820 ziyaretçiyi 10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11. Hall de sağlıklı beslenme ve doğal bakım ürünleriyle buluşturdu.

Tüketici bilincinin artması ve sağlıklı-doğal beslenmeye olan ilginin yükselmesi ile doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen pazarlar arasında yer alıyor.

Sektör büyürken ülkemizde sektörün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan Exponatura, gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıda takviyelerine kadar birçok farklı alandaki üretici firmayı sektör profesyonelleri ile bir araya getirdi.

Fuar, 4 gün boyunca hem profesyonel alıcıların yeni iş bağlantıları kurmasına hem de halkın yoğun ilgisine sahne oldu.

Her yıl olduğu gibi Exponatura Fuarı kapsamında organize edilen konferans programı ile bilimsel bir platform oluşturulurken güncel bilgiler tüm katılımcı ve ziyaretçiler ile paylaşıldı.

Tüm bu çalışmalarla bu yıl oldukça kapsamlı bir organizasyonla sizlerle buluşan Exponatura, 2019 yılında da güçlü ve verimli bir organizasyonla tekrar sizlerle birlikte olacak.

Fuarımızla ilgili gelişmeleri https://www.facebook.com/exponatura Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Exponatura’19 da Görüşmek Üzere…

Teşekkürler,
Zafer Aslan / Genel Koordinatör
Tureks Uluslararası Fuarcılık

 

   EXPONATURA’19 İSTATİSTİKLERİ
Katılımcı Firma sayısı: 182
Türkiye:
176
Yurtdışı: 
6
Ziyaretçi sayısı: 17.820
Türkiye: 15.862
Uluslararası Ziyaretçi: 1.958
Ziyaretçi Ülke Sayısı: 22

 

   EXPONATURA’19 – MEMNUNİYET ANKETLERİ

Exponatura 2019 Fuarı’nın analizini ortaya çıkarmak adına yaptığımız anketlerin sonuçlarını paylaşmak isteriz. Anket sonuçlarına göre son derece başarılı bulunan fuarımıza yönelik görüşlerinizden onur duyduğumuzu belirtir, desteklerinize teşekkür ederiz.

Genel memnuniyet Gelecek sene katılım Fuarın beklentileri karşılama düzeyi ?
     Katılmak istiyorum : 176      Karşıladı : 94%
     Memnunum : 99%      Katılmak istemiyorum : 1      Karşılamadı : 2%
     Memnun değilim : 1%      Kararsızım : 5      Kararsızım : 4%

 

Fuardan nasıl faydalandınız?
Satış bağlantıları yaptım %96 Acente Bayi bağlantısı yaptım  %60
Yurtdışı bağlantılar yaptım % 40 Diğer  %55

 

   EXPONATURA’19 – BASIN RAPORU

 

Yazılı Basın Değerlendirme 52 Yazılı Basın Yansımasından
8 Ulusal Yayın – 44 Yerel Yayın
TV Değerlendirme 12 TV Kanalında
22 Haber Yansıması
Web Yansımaları 136 Web Haberi
Yazılı Basın Reklam Eş Değeri 32.499,87 USD
TV Reklam Eş Değeri 346.816 USD
Toplam Reklam Eş Değeri 379.315,87 USD
Yazılı Basın Erişim 2.864.090 Kişi
Yazılı Basın Tiraj 911.792
* Erişim ve reklam eşdeğeri ölçümleri Ajanspress tarafından hesaplanmıştır.

 

   EXPONATURA’19 – KATILIMCI GÖRÜŞLERİ
  • Exponatura Fuarının ilk günü bile firmamız için yeterliydi. Diğer günler fuara gelmesek de olurdu. İlk defa katıldık beklentimizin çok üzerinde yoğunluk yaşadık. Bir dahaki senenin fuar anlaşmasını göndermelerini bekliyoruz. Naciye Özer – Hekimhan Bitkisel
  • Bugün standıma Eczacıbaşı, Abdi İbrahim gibi birçok büyük firmanın temsileri geldi.  Uzun süredir görüşmek istediğim bir potansiyel müşteri burada standıma geldi. Fuar  başarılı geçti. Cumhur Alacacı – Apharma İlaç
  • Exponatura etkili bir fuar ve İstanbul bu fuar için doğru yer. Yurtdışından ziyaretçi beklentimizi karşıladı. Seneye daha önde daha büyük bir stantla daha  etkili katılmak istiyoruz.  OTS Organik  – Atilla Ertem

Diğer yorumlar için tıklayınız..

 

 

   10. Exponatura Fuarından Haberler

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura’nın, 10. Yılında da tüm sektörü kapsamlı bir organizasyonda buluşturmak üzere şimdiden titiz bir planlamaya başlamış bulunuyoruz.

Daha geniş tanıtım yöntemleri ile daha fazla katılımcı ve ziyaretçi hedefiyle güçlü bir pazarlama çalışması yürüteceğimizi müjdelemek isteriz.

Bu sayede gelecek fuarda katılımcı firma niteliğinin, uluslararası firma yoğunluğunun, ziyaretçi sayısının, yurtdışı misafirleri, distribütörlerin, satıcıların, toptancı profesyonel alıcı sayısının daha da artması hedeflenmektedir.

Sizlerden gelen yoğun talep üzerine tarihimiz  26-29 Eylül 2019 olarak  planlanmıştır. Erken katılım avantajları ile Exponatura 2019 ’in stant satışları başlamıştır! 

10. Exponatura Fuarı’nda buluşmak üzere…