DOĞAL, ORGANİK VE SAĞLIKLI YAŞAM DÜNYASININ ENLERİ EXPONATURA’DA BULUŞTU

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura 2016, 14.257 ziyaretçiyi 03-06 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. Hall de sağlıklı beslenme ve doğal bakım ürünleriyle buluşturdu.

Son yıllarda tüketici bilincinin artması ve sağlıklı-doğal beslenmeye olan ilginin yükselmesi ile doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen pazarlar arasında yer alıyor. Sektör büyürken ülkemizde sektörün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan Exponatura’16, gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıda takviyelerine kadar birçok farklı alandaki üretici firmayı sektör profesyonelleri ile bir araya getirdi. Fuar, 4 gün boyunca hem profesyonel alıcıların yeni iş bağlantıları kurmasına hem de halkın ilgisine sahne oldu.

Bu yıl ki konseptinin Bal Yılı olması sebebiyle birçok bal firmasını ağırlayan Exponatura düzenlenen yarışma ve konferansda Bal Temasına yer vererek daha fazla yankı uyandırdı. Aynı zamanda her bir bölgede üretilen bal çeşitlerinin sergilendiği “Ballı Türkiye” ve katılımcı firmaların bal, bal mumu, polen, propolis, arı sütü, arı zehiri gibi arı ürünlerini sergiledikleri “Arı Kovanı” bölümü fuarda yer alarak ilgi gördü.

Exponatura Fuarı kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen “Green Star Awards – Doğal Yaşam Ödülleri” yarışması sektörün en başarılılarını ön plana taşıdı. On iki farklı kategoride gerçekleşen başvurular, sektörün uzman kişilerinden oluşan jüri tarafından incelenerek kazananların ödülleri Fuarı kapsamında düzenlenen Ödül Töreni’nde takdim edildi. Bu heyecanı hep birlikte yaşamak mutluluk vericiydi.

Yine her yıl olduğu gibi Exponatura Fuarı kapsamında organize edilen konferans programı ile bilimsel bir platform oluşturulurken güncel bilgiler tüm katılımcı ve ziyaretçiler ile paylaşıldı.

Tüm bu çalışmalarla bu yıl oldukça kapsamlı bir organizasyonla sizlerle buluşan Exponatura, 2019 yılında da güçlü ve verimli bir organizasyonla tekrar sizlerle birlikte olacak.

Fuarımızla ilgili gelişmeleri https://www.facebook.com/exponatura Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Exponatura’19 da Görüşmek Üzere…
Teşekkürler,

Zafer Aslan / Genel Koordinatör
Tureks Uluslararası Fuarcılık

 

img_0527     img_0524     img_0498     img_0572     img_0950

 

 EXPONATURA’16 İSTATİSTİKLERİ

Katılımcı Firma Sayısı : 168
Türkiye : 162
Yurtdışı : 6
Ziyaretçi Sayısı : 14.257
Türkiye : 12.402
Uluslararası Ziyaretçi : 1.855
Ziyaretçi Ülke Sayısı : 19
Ziyaretçi Ülkeler : Almanya, Hollanda,  Malezya, Ukrayna, Litvanya, Monako, Pakistan, İngiltere, Azerbaycan, Mısır, Lübnan, İran, Amerika, Kıbrıs, Yunanistan, Irak, Makedonya, Tunus, Çin

MEMNUNİYET ANKETLERİ

Exponatura 2016 Fuarı’nın analizini ortaya çıkarmak adına yaptığımız anketlerin sonuçlarını paylaşmak isteriz. Anket sonuçlarına göre son derece başarılı bulunan fuarımıza yönelik görüşlerinizden onur duyduğumuzu belirtir, desteklerinize teşekkür ederiz.

Genel memnuniyet
Memnunum 99%
Memnun değilim 1%
Gelecek Sene Katılım
Katılmak istiyorum 162
Katılmak istemiyorum 1
Kararsızım 5
Fuarın Beklentileri Karşılama Düzeyi
Karşıladı 94%
Karşılamadı 2%
Kararsızım 4%