KATILIMCI VE ZİYARETÇİLERİNDEN TAM NOT ALAN EXPONATURA 2015, YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İlk yılından itibaren, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ilgi gören Exponatura, bu yıl 7. kez Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler sektöründe hizmet veren gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıda takviyelerine kadar birçok farklı alandaki üretici firmayı tekrar bir araya getirdi.

Tureks Ekibi olarak; her yıl üzerine koyarak yaptığımız yoğun ve özverili çalışmalar sonucunda katılımcı ve ziyaretçilerimizden olumlu geri dönüşler almaktan, Exponatura 2015’i başarıyla tamamlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Exponatura 2016 için gerek katılımcı ve ziyaretçilerimizin önerileri gerekse sektörün gelişimine bağlı olarak ortaya çıkan dinamikleri değerlendirmek üzere yapmış olduğumuz gelişim planlarıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler sektörünün, farkındalığın artmasına bağlı olarak giderek daha fazla ilgi görmesi buna paralel olarak online ve offline medyanın bu konuya daha fazla eğilmesinin getirdiği rüzgarla güçlü ve verimli bir organizasyonla tekrar birlikte olmayı diliyoruz.

Fuarımızla ilgili gelişmeleri https://www.facebook.com/exponatura Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

3 – 6 Kasım 2016 Exponatura’16 da Görüşmek Üzere…
Teşekkürler,

Zafer Aslan / Genel Koordinatör
Tureks Uluslararası Fuarcılık

 

                1V7A3330

 

DOĞAL VE SAĞLIKLI YAŞAM DÜNYASININ ENLERİ EXPONATURA’DA BULUŞTU

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura, 15.324 ziyaretçiyi 15 – 18 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11. Hall’ de sağlıklı beslenme ve doğal bakım ürünleriyle buluşturdu.

Son yıllarda tüketici bilincinin artması ve sağlıklı – doğal beslenmeye olan ilginin yükselmesi ile doğal – organik-sağlıklı ürünler sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen pazarlar arasında yer alıyor. Ülkemizde sektörün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan EXPONATURA’15, pazarın sektör profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirdi.

Binbir çeşit sağlıklı ve doğal ürün sergileyen 185 firmanın organik ürünleri, kozmetik bakım malzemeleri, bitkisel kürleri ile katıldığı fuar, 4 gün boyunca hem profesyonel alıcıların anlaşmalarına hem de halkın yoğun ilgisine sahne oldu.

Türkiye’nin 27 şehrinden toplanan bitkiler ile yapılan tamamen doğal kozmetik ürünler, Van gölünün suyu ile cilt toniği, tuz gölünün tuzu ile masaj kremi, Ağrı dağından toplanan meyan ile beyazlatıcı kremler, yenilebilir ham maddelerden üretilen doğal kozmetik el yapımı ürünler, kırışıklara ve morluklara iyi gelen kremler, Bambu ormanlarında yetiştirilerek elde edilen sağlıklı ev gereçleri, 1000 yıllık temizleme metodu ile elde edilen organik deterjanlar, bebekler için zararlı madde içermeyen bambudan imal edilen diş temizleme mendillleri, tamamen organik olarak elde edilmiş gıdaların olduğu fuar oldukça ilgi gördü.

Bununla birlikte katılımcı ve ziyaretçileri için bir iş platformu sunan Exponatura, bu yıl yerli ve yabancı katılımcı firmaları arasında organize ettiği B2B görüşmeler sayesinde yeni iş birlikteliklerinin oluşmasına fırsat sağladı. Görüşme yapan tüm firmalardan olumlu geri dönüşler alındı. Distribütörlük ve partnerlik anlaşmalarının gündeme geldiği dile getirildi.

Aynı zamanda Exponatura tarafından davet edilmiş ve fuarı ilk gününden itibaren takip eden 25 kişilik İranlı heyet, 4 gün boyunca iş bağlantıları kurmak ve alım yapmak amacı ile Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler fuarındaki katılımcı firmalarla bir araya geldi.

Giderek ilgi gören ve hızla büyüyen Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler sektöründe hedeflenen standartların oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Exponatura, katılımcısı olan ilgili kurum –kuruluşlar ve dernekler aracılığıyla ilgi çekici konular ve alanında uzman konukların olduğu seminer ve panel programları oluşturdu. Bu sayede tüm katılımcı ve ziyaretçilerine bilimsel içerikli bir platform sağladı. Oluşturulan bu platform, katılımcı ve ziyaretçilerden sektöre katkısı sebebiyle oldukça takdir topladı.

4 gün boyunca hem sağladığı iş fırsatları, ürün tanıtımları hem de seminer ve panelleri ile tüm katılımcı ve ziyaretçileri tarafından başarılı olarak değerlendirilen Exponatura, medyada da çok yoğun ilgi gördü. Büyük kanallarla birlikte sektörel kanallar, gazete ve dergiler katılımcılara geniş yer verdiler.

 EXPONATURA’15 İSTATİSTİKLERİ

Katılımcı Firma sayısı : 185
Türkiye : 179
Yurtdışı : 6
Ziyaretçi sayısı : 15.324
Türkiye : 13.196
Uluslararası ziyaretçi : 2.128
Ziyaretçi ülke sayısı : 21
Ziyaretçi Ülkeler : Almanya, Hollanda, Çin, Hindistan, İran, Dubai, Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere, Rusya, Polonya, Azerbaycan, Fransa, İtalya, İspanya, Ürdün, Suudi Arabistan, Romanya, Malezya, Slovakya, Bosna Hersek

MEMNUNİYET ANKETLERİ

Exponatura 2015 Fuarı’nın analizini ortaya çıkarmak adına yaptığımız anketlerin sonuçlarını paylaşmak isteriz. Anket sonuçlarına göre son derece başarılı bulunan fuarımıza yönelik görüşlerinizden onur duyduğumuzu belirtir, desteklerinize teşekkür ederiz.

Genel memnuniyet
Memnunum 99%
Memnun değilim 1%
Gelecek Sene Katılım
Katılmak istiyorum 177
Katılmak istemiyorum 1
Kararsızım 7
Fuarın Beklentileri Karşılama Düzeyi
Karşıladı 94%
Karşılamadı 2%
Kararsızım 4%