Fuar Yeri ve Tarihi İstanbul Fuar Merkezi/Yeşilköy/İstanbul/Türkiye
31 Ocak – 2 Şubat 2019
Ziyaret Saatleri
Ana Organizatör
11:00 – 19:00
Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş.
Exponatura Hakkında Exponatura Fuarı, doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektöründe Türkiye, Avrupa Birliği ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş adamları, perakende, toptancı, distribütör, temsilcilikler ve tüm ilgililer için başarılı iş bağlantıları kurabilecekleri profesyonel bir ticaret platformu oluşturuyor.
İstatistiksel
Bilgiler (2015)
EXPONATURA, sektörün ülkemizdeki uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğine sahiptir. 2005, 2006, 2012,2013,2014,2015 ve 2016 yıllarında konusunda, bölgenin en kapsamlı ve hedefi en doğru fuarı olarak kendini ispatlayarak bu alanlardaki potansiyelleri mükemmel bir organizasyon ile göstermiştir.
Katılımcı Firma sayısı  : 168
Türkiye : 166
Yurtdışı : 2
Ziyaretçi sayısı : 14.257
Türkiye : 12.402
Uluslararası ziyaretçi : 1.855
Ziyaretçi ülke sayısı : 19
Ziyaretçi Ülkeler : Almanya, Hollanda,  Malezya, Ukrayna, Litvanya, Monako, Pakistan, İngiltere, Azerbaycan, Mısır, Lübnan, İran, Amerika, Kıbrıs, Yunanistan, Irak, Makedonya, Tunus, Çin
 

Fuar Kapsamı

Doğal ve Organik Gıda ve ürünler
Doğal ve organik içecekler,
Diabetik Ürünler,
Doğal Tedaviler Bitkisel İlaçlar, Vitaminler ve Enzimler,
Spa, Sağlık, Sağlık Turizmi,
Bitkisel Kozmetik ve Güzellik
Etkinlikler Fuar kapsamında şovlar, seminerler, panel ve konferanslar,workshoplar, ürün gösterileri v.b etkinlikler organize edilecektir.
Yurtdışı Temsilcilikler
İtalya, Yunanistan, Polonya, Çin
Hedef Ziyaretçi Ülkeler Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Suudi Arabistan ABD, Amerika, İtalya, Yunanistan, Rusya, Belçika, Bulgaristan,İspanya, Avustralya, İspanya, Danimarka, Türkmenistan, Özbekistan, Tunus, Polonya, İran, Kuveyt, Irak, Suriye, Ürdün, Portekiz, Fas, Mısır, Hindistan, Pakistan, Katar, Umman