Sağlıklı Yaşam Dünyası İstanbul’da Buluşuyor!

k

Türkiye’nin farklı bölgelerinde sağlıklı yaşam dünyasının farklı alanlarında hizmet veren üretici, uygulayıcı veilgilileri 26-29 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek 10. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı EXPONATURA’bir araya gelecek.

Sektörel Çalışmalar Hız Kazanıyor

Ülkemizde organik tarım ve ürünlere yönelik yapılan araştırmalara göre 2002 yılında 150 olan organik ürün sayısı 2016’da 225’e çıktı. Özellikle son yıllarda bu sayı çok daha yükselerek organik ürün çeşitliliği sayısı büyük bir hızla yükseliyor.

Tüketicilerin farkındalığının artmasıyla beraber organik ve bitkisel ürün pazarı büyürken, sağlıklı ve doğal kavramları önemini bir kat daha arttırıyor. Büyüyen pazar ile birlikte sektörün bir araya geldği ve sektörel diyaloğa zemin hazırlayacak etkinliklere duyulan ihtiyaç artıyor.

Bu kapsamda ülkemizde sağlıklı, doğal ve organik ürünleri tek çatı altında toplayan Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı geçtiğimiz 9 yıl boyunca sektörü bir araya getiren tek etkinlik olarak network ihtiyacına cevap veriyor.

Sağlıklı Yaşama Dair Her Şey Bir Arada

Sektörün lider firmalarının yer aldığı fuarda bu yıl sektöre yeni ürün ve hizmetler ile giren çok sayıda  yeni firma yer alacak. Ziyaretçilerin sağlıklı yaşama dair ihtiyaç duyabileceği her şeyi bir arada bulacağı fuarda, organik, bitkisel ve sağlıklı ürünler, beslenme ve diyet ürünler, anne – bebek ürünleri, vejeteryan – vegan ürünler, bitkisel kozmetik ve güzellik, doğal tedaviler – bitkisel ilaçlar ve içecekler gibi birçok bitkisel ürün grubunu bir arada ulaşma imkanı edinecek.

Etkinliklerin Odağında “Zindelik ve Denge” Var

Doğal, organik, sağlıklı ve bitkisel ürünlere dikkat çeken fuarın bu yıl ki teması “Zindelik ve Denge”.
Fuar teması kapsamında 4 gün boyunca sürecek söyleşi ve etkinliklerde sektör temsilcileri, doktorlar, beslenme uzmanları, sağlık ve güzellik sektörü mensupları,  sağlıklı yaşam ilgilileri ile bir araya gelecek. Zindelik ve Denge teması üzerinde şekillenen etkinliklerde sağlıklı yaşam tüketicilerinin daha zinde ve dengeli bir yaşam edinebilmesi adına ihtiyacı olan organik beslenme,  duygusal beslenme, hareket, doğal ve sağlıklı bakım önerilerine kadar birçok konuları ele alınacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir