Panel ve Konferanslar:  “Şehirlerde Doğal Yaşam Arayışları”

konf-logo-k-trExponatura fuarı kapsamında fuar alanında düzenlenecek “Şehirlerde Doğal Yaşam Arayışları” konulu konferansda bal ve diğer arı ürünleri ile ilgili “BAL YILI” temasına özel bir oturumda yer verilecektir.  Oluşturulacak bilimsel platformda konunun uzmanları önemli ve ilgi çekici konularla katılımcılar, ziyaretçiler ve basın mensupları ile bir araya gelecektir.
Konferans detayları için tıklayınız.

Yarışma: GREEN STAR AWARDS

Yine Exponatura fuarı kapsamında düzenlenecek “Green Star Awards – Doğal Yaşam Ödülleri” yarışmasında “Exponatura 2016 Tema Yıldızları” başlığı altında “En Ballı İl”“En Ballı İlçe” ve“Yılın Bal İhracat Şampiyonu” kategorileriyle sektörde gündem yaratarak başarılı çalışmalar ödüllendirilecek, sektörün gelişimine katkı sağlanacaktır. Yarışma detayları için tıklayınız.

 

Tematik Alan: “BALLI TÜRKİYE”

Fuar alanı girişinde ayrılacak özel bir alanda Türkiye Bal haritası oluşturularak coğrafi olarak her bir bölgede üretilen bal çeşitleri sergilenecek özellikleri ve faydaları aktarılacaktır. Bu sayede Türkiye’nin bal zenginliğinin ulusal ve uluslararası ölçekte tanıtımı amaçlanmaktadır. Bu alan fuar boyunca tüm katılımcılar, ziyaretçiler ve basın mensupları tarafından görülebilecektir.

 

Tematik Alan: “ARI KOVANI”

Yine fuar alanı girişinde özel olarak oluşturulacak alanda arı ürünlerine yer verilecektir. “ARI KOVANI” adı verilen bu alanda katılımcı firmaların bal, bal mumu, polen, propolis, arı sütü, arı zehiri gibi arı ürünleri firma ve stant bilgisi ile birlikte sergilenecektir.  Bu sayede bal ile birlikte diğer arı ürünlerine de dikkat çekilerek daha fazla farkındalık oluşturmak ve katılımcı firmaların ürünlerinin ön plana çıkarmak hedeflenmektedir. Arı ürünlerinden ede edilen gıda, kozmetik ve gıda takviyelerinin olacağı bu alan fuar boyunca tüm katılımcılar, ziyaretçiler ve basın mensupları tarafından görülebilecektir.